poriec

A trip around the world

Pirms atstājam eiropu… November 29, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 7:39 pm
Tags: , , ,

Ir pavisam neticama un sirreāla sajūta, ka pēc pāris stundām, labi pagaidām vēl diezgan daudz stundām, būs jākāpj lidmašīnā un jādodās uz otru pasaules pusi, kur šobrīd neizbēgami tuvojas vasara.

 

Lai pārāk nedomātu par to, jo satraukums ir ļoti liels, kā nekā pirmais garais lidojums manā mūžā, pirmo reizi nāksies nokārtoties lidmašīnā, šodien klīdām pa Bonnas ielām, uz kurieni vakardien mūs atgādāja Lotārs un pats devās uz Vīni pie mazdēla. Tādēļ esam pārvākušies uz viņa draugu dzīvokli Bonnā, lai agrā rītdienas rītā ar vilcienu dotos uz Frankfurtes lidostu.

 

Pati pilsēta jau ir saposusies Ziemassvēkiem un pilnā sparā notiek dažādu desiņu, karstvīnu un protams alus tirdzniecība. godīgi sakot Bonna man mazliet atgādina Jelgavu, jo arī Bonnā ir milzumdaudz studentu un arī šeit mācības notiek pilī, kā arī pati pilsēta kara laikā ir daudz cietusi, bet tagad sāk atgūt savu skaistumu. Bonna vēl līdz pat 1999. gadam bija valdības mājvieta un Bēthovena dzimšanas vieta, bet tas ir cits stāsts… Mēs ierašanos atzīmējām ar došanos uz Bonnas Telekom Basket spēli. Šoreiz laimi nenesām un komanda pagarinājumā zaudēja…

 

 

Šodien ieklīdām Vācijas vēstures muzejā, kuru mums ieteica visi šejienieši kā vienu no mut see objektiem. Tas sagādāja diezgan lielu vilšanos, jo lai arī bezmaksas, toties muzeja darbinieku daudzums un piekasība pārsteidza. Pirmkārt par ekspozīcjām – visu lielāko daļu no milzīgās betona ēkas aizņēma eksponāti no pirmā un otrā pasaules kara, diezgan daudz vietas aizņēma arī sadraudzība ar PSRS un īpaši Staļins, kurš tika celts svēto kārtā, bet tajā visā nekādas īstas kārtības vai “odziņas” nebija. Vienīgā kārtība bija muzeja eksponātu aizsardzībā, par ko parūpējās muzeja darbinieki, viens no tiem pat paspēja mūs satikt trīs reizes, un pēdējās divās piekasīties par vienu un to pašu (somu muzejā redz nedrīkst nest uz pleciem, bet gan tikai padusē). Un mēs pēc tam vēl kā nezinīši kaut ko gribējām nofočēt, par to jau vispār liela jezga sacēlās, bet mums jau vienalga, pasmējām par vācu pedantismu un gājām tik tālāk. Un vienā no muzeja nostūriem atradām fantastikas žanra muzeju, kas bija nepieklājīgi mazs un gaužām garlaicīgs, vienīgais ievērības cienīgais objekts bija Darth Vader pilnā augumā, plus ejot viņam garām viņš sāka elpot.. forši!

 

 

Tas arī viss no lietām, kas šodien tika izdarītas. Bet viss tālākais jau veiksmīgi ir noorganizējies un arī Taivānā nebūsim vieni, jo kaut kā atcerējos par Lieni no Balviem, kas arī pārdzīvoja LLU, tikai kādu brīdi pirms manis un pēc tam devās uz Taivānu. Par laimi viņa joprojām ir tur un gatava izrādīt Taipei. Lieliski!

 

Ceļojuma laikā esam satikuši ļoti daudz cilvēku, kuriem viens no jautājumiem vienmēr ir bijis par to, kura tad no visām apskatītajām valstīm ir bijusi vislabākā. Dodoties tālāk un pametot Eiropu gribejās pastāstīt par savām domām, šajā sakarā. Godīgi varu atzīt, ka nevienu no valstīm nevar izcelt pār pārējām, jo katrā ir kaut kas interesants, kas nav atrodams citur. Un atmiņas par katru valsti lielākoties veido nevis tur redzētā daba, bet tur satiktie cilvēki, jo lai kā man arī tas nepatiktu, cilvēks pēc savas būtības ir socializēties vēlošs dzīvnieks, ne vientuļš vilks, kā man par sevi vienmēr bija licies. Tādēļ arī atmiņās visskaistākās vietas ir bijušas tās, kuras ir skatītas un piedzīvotas kopā ar jaukākajiem cilvēkiem.

 

Advertisements
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s