poriec

A trip around the world

Vācu jaukie pensionāri November 22, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 5:27 pm
Tags: , , , , , , , ,

Francija ir ielikta labāko atmiņu lāde un esam atkal atgriezušies pie sava drauga, vācu pensionāra Lotāra, lai sagatavotos pēc 8 dienām atstāt eiropu, lai dotos otrpus pasaulei, uz Jaunzēlandi.

 

Aukstā pirmdienas rītā, sēžot ierastajā 5 cilvēku lokā, sarunas nemaz nevedās. Un kā gan lai vedās, jo bija pienākusi atvadu diena, kad ceļi šķirās un kādam, ceļojums turpinās, bet kādam ir jāatgriežas ikdienas rutīnā. Līdz ar to atvadas bija īsas un pēc apskāvieniem devāmies metro, lai dotos uz izvēlēto stopēšanas vietu.

 

 

 

Iepriekšējā vakarā caur hitchwiki bijām atraduši ideālo vietu, no kurienes viegli nokļūt mums vēlamajā virzienā. Vispār, ja nepieciešams izkļūt no lielajām pilsētām, lai lieki netērētos un nemeklētos, nekas labāks par hitchwiki nav izdomāts. Tā arī mēs bez problēmām atradām mūsu stopēšanas vietu, pa ceļam parunājoties ar policistu (pat tas hitchwiki bija norādīts, ka bieži vien kāds var kaut ko protestēt vai aizrādīt) un izskaidrojot, ka uz pašas šosejas nestāvēsim, bet uzturēsimies tikai stāvvietā.

 

Stopēšana šoreiz aizņēma aptuveni 2h,  kuras pavadījām uzdziedot par seniem laikiem, mēģinot iegūt robota balsi, pasmejoties par piedzīvojumiem Parīzē. Pēdējās 30 minūtes, līdz aizbraukšanai netālu no mums apstājās auto, kuras vadītājs nekautrējoties blenza uz mums visu laiku, bet mēs spriedām par to, kas viņš ir. Tā arī pie skaidrības nenonācām, bet ceru, ka viņš neaizrāvās ar pašapmierināšanos (kaut gan tādas aizdomas bija), jo uzreiz pēc tam, kā iekāpām fūrē, mūsu vērotājs devās tālāk, meklēt vēl kādus stopētājus…

 

Pirmo reizi mūžā mums izdevās nostopēt fūri, kurā jau bija divi braucēji, bet kas bez problēmām uzņēma vēl mūs. Tā kā puiši bija no Čehijas, tad varējām arī krieviski parunāt un paklausīties čehu kantrī, kas lielākoties spēlēja Džonija Keša koverus čehu valodā. Pie tam viņi bija tik izpalīdzīgi, ka uzzinājuši kur mēs braucam (teicām, ka Frankfurte) teica, ka ar to pašu auto kolēģis tajā pašā dienā dosies uz Frankfurti un jau ap 9iem vakarā varam būt tur. Tad nu mēs priecīgi nosūtījām par to ziņu Lotāram, kurš teica, ka viņam neesot problēmu atbraukt uz mūsu ceļā esošo Metz, kas no viņa mājām atrodas 250 km attālumā. Ja jau Lotāram nav problēmu ar to, mums vēl mazāk, lecam ārā no auto un atrodamies mazā pieturā turpat šosejas malā. Tā kā jau sāk satumst un paliek auksts, Linda noslēpjas guļammaisā un top pāris foto:

 

 

 

Pārāk ilgi gan nav jāgaida, jo Lotārs savā sudrabotajā zirgā, tfu Saabā ir klāt. Tā nu mēs ļoti veiksmīgi atkal esam atkūlušies līdz viņa mājām un vakarus pavadam sēžot pie kamīna, vai skatoties futbolu (Lotārs ir liels Dortmundes Borussia fans).

 

 

Pateicoties Lotāra daudzajiem draugiem mums gandrīz nekas nav jāiegādājas priekš turpmākā ceļojuma, jo vienā dienā kaimiņiene man atnesa sava mazdēla uzvalku, kas esot jau mazs, otrā dienā Lotārs piešķir ne tikai man vajadzīgo cieto futlāri ģitārai (mīkstais giču no lidostu krāvēju brutalitātes nepasargās) bet arī savu 60-70to gadu 12 stīgu giču, par kuras līdzņemšanu gan vēl šaubos (sorry Kotān, Batleram ir 11 stīgu, tāpēc Ocean atbraucot Tev nespēlēšu).  Neticama veiksme un liels prieks par visām šīm lietām.

 

Protams šo to Jaunzēlandei arī iepērkam, jo liekas, ka iepriekš šo esam noklusējuši – esam veiksmīgi jau atraduši tur darbu, pateicoties paziņām. Tātad izklaide Jaunzēlandē nebūs ilga, jo ielidojam tur 2. decembrī, bet 5. jau siesim priekšautus ap vidukli un apkalposim cilvēkus, es kā bārmenis un Linda kā oficiante. Vienīgā nelaime vismaz manā izpratnē ir tā, ka jāģērbjas zolīdi, kas nu nav man pa prātam un vēl jānēsā arī kaklasaite, kas vispār mani iedzen depresijā, bet protams par to vai tā būs un kā mums tur vispār ies, varēs izlasīt šeit.

 

Bet tagad mēs dodamies pie kaimiņienes, lai uzēstu tradicionālas vācu vakariņas ar sautētiem kāpostiem, desiņām un alu. Priekā!

 

Advertisements
 

One Response to “Vācu jaukie pensionāri”

  1. Ģirts Baranovskis Says:

    No uzvalka un kalasaites neizspruksi pat Jaunzēlandē:)) Atceries, esi zolīds – biksītes zeķītēs, žaketīti un matus biskītēs!:) Nedari kaunu dzimtenei:)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s