poriec

A trip around the world

Panka nav miris arī Parīzē November 18, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 2:47 pm
Tags: , , , ,

Laiks kārtējo reizi ir paskrējis nenormālos tempos un Parīzē esam nodzīvojuši jau vairāk par nedēļu. Un pašā nedēļas nogalē palutinājām sevi ar Parīzes naktsdzīves baudīšanu. Šobrīd mani draugi vēl bauda pēdējās miega atliekas, bet es jau kuro stundu rokos pa interneta plašumiem. Tā kā tikai pirms pāris stundām atgriezāmies no pēdējā pasāciena, izlēmu pastāstīt par to kā gāja, tā teikt, kamēr vēl visi iespaidi spilgtāki.

 

Piektdienas vakarā apmetāmies vairākos bāros un pabaudījām alu. Visos bāros dominē Beļģu alusdarītavu brīnumi, bet pārējās Eiropas alus tirgu, franči vienkārši ignorē, protams, globālais Carlsberg un Heineken visur ir neatņemama interjera sastāvdaļa. Godīgi sakot cenas bija ļoti augstas un neko alusveidīgu, lētāk par 5 eiro nevarēja atrast, pat laimīgo stundu laikā. Vakars izvērtās ļoti foršs un vienā brīdī dodoties no vienas vietas uz kādu citu, radās diskusija par to, kas būtu ātrāk, doties ar metro no punkta A uz punktu B, vai šo pašu ceļu mērot skrienot. Es sevi pieskaitīju skrējeju pulkam un kopā ar Antonā skrēju uz mums jau zināmo Bastille operu. Diemžēl skrējiena laikā atpaliku no Antonā un beigu beigās nogriezos nepareizajā ielā, tā apmaldoties un sasniedzot galamērķi viens no pēdējajiem. Par rezultātiem runājot – cilvēki mīļie, nav jēgas skriet pa Parīzi, ar metro pārvietoties ir daudz ātrāk…

 

 

Un tā arī sestdiena pienāca, kuru es ļoti gaidīju, jo mūsu mājas saimnieks Džulians solīja mūs pie pankiem aizvest. Precīzāk sakot diezgan bieži sestdienās visas dienas garumā kādā skvotā notiek nto grupu konči un vienā no tādiem paviesoties sanāca arī man. Es vispār gribu sākt ar stāstu par Džulianu jeb burvi, kā es viņu savā prātā vienmēr saucu, jo viņa uzvārds ir Merlins. Tātad burvis dienas laikā ir parasts cilvēks un studē politiku, tuvākajā laikā viņš dosies uz Franču Polinēziju pētīt to, kā viņi sadzīvo ar būšanu zem Francijas karoga utt. Esot tur ļoti interesanta situācija, jo viņi tā kā gribot neatkarību un tādēļ Džulianam sanāks labs materiāls savam PhD.

 

Nu lūk un tad kad viņš nemācās, tad viņš atpūšās un par laimi man, viņš jau no bērnības ir panks, lai gan viņa āriene šobrīd par to neliecina. Tā sestdienas pievakarē devāmies Parīzes plašumos, skvota meklējumos. Protams man bija iedomas par to kā tas viss varētu izskatīties, bet realitātē tās nepiepildījās. Es biju iedomājies, ka tas būs kādā nostūrī, paslēpts no parasto cilvēku acīm. Bet īstenībā tas bija kā nelegāls klubs, kas atradās kaut kur starp kebabu ēstuvju un parastu bodīšu rindu pavisam dzīvelīgā Parīzes ielā. Jau pirms došanās Facebook iečekojām to, ka vakars solās būt jautrs, jo savu vēlmi apmeklēt pasākumu bija izteikuši vairāk nekā 300 cilvēki. Visa drūzmēšanās notika tādā kā mazā sānielā, kas bija tā aprakstīta un apzīmēta ar dažādiem grafiti, ka bija skaidrs, ka šis noteikti nav pirmais pasākums šeit.

 

 

Tikšana iekšā  nesagadāja nekādas problēmas un pateicoties Džulianam par ieeju, kas maksāja 6 eiro maksāt mums nevajadzēja. Pasākums jau mūsu ierašanās laikā bija pārpildīts un vakara gaitā cilvēku palika tikai vairāk. Pirmais, kas pārsteidza bija tas, ka atšķirībā no Latvijas, pasākumā bija ļoti daudz cilvēku, kam jau sen pēc 30 un pat 40 un kas pie mūzikas lēkāja tikpat traki, kā blakus esošie jaunieši. Žēl tikai, ka arī Francijā cilvēki palikuši slinki un smuki saceltu grebeņu bija gaužām maz.

 

Vakara gaitā uzstājās ļoti daudzas grupas, kas bija gan vietējās no Francijas, gan arī viesi no Vācijas un Anglijas. Grupām tika atvēlēta maza skatuve vienīgajā būcenī, kas bija uz mazās sānielas un kas visu laiku bija totāli pārbāzts. Mūzika gan lika mazliet vilties, jo grupas pārstāvēja post punk stilu, kas man īsti pie sirds neiet un kā jau pie pankiem pieņemts, skaņas kvalitāte konkrēti bija garām, bet ta nekas, vakars tāpat bija ļoti foršs un viss kaut kā forši saslēdzās kopā.

 

 

 

Pateicoties demokrātiskajām alkohola cenām (nekas nemaksāja vairāk par 2 eiro, sākot ar alu, šotiem un beidzot ar Bloody Mary, kas gan garšoja drausmīgi) cilvēki aizmirsās, un atvērās, tā arī vakara gaitā iepazināmies ar meiteni no Ungārijas, kas Francijā pavada jau trešo gadu, bet ļoti vēlas atgriezties mājās, tikai Ungārijā situācija esot ļoti slikta, tāpēc pagaidām nesanākot. Esam arī uzaicināti pie viņas vakariņās, bet nez vai izdosies viņu apciemot. Satikām arī kaimiņvalsts Baltkrievijas pārstāvi, kurš Parīzē bērniem māca krievu valodu un ir ļoti laimīgs, ka ir izrāvies no Lukašenko nagiem, bet arī viņš noteikti atgriezīsies uz dzīvi Minskā, jo tās tomēr ir mājas. Vienojāmies par to, ka pēc 2 gadiem dosimies viņu apciemot uz Minsku, kur arī mitinoties panki, tikai viņiem tur grūti klājoties, policija ar viņiem neauklējas.

 

 

Bija vēl daudzas tikšanās ar dažādiem cilvēkiem, bet manis pieminētie bija spilgtākie un tika bildē ar mums, (zinu bilde nav tā labākā, bet ir vienīgā) tāpēc arī tiek pieminēti. Tā arī vakars pagāja jautrā, ļoti jautrā noskaņā un visi bija patiešām draudzīgi, kā tas šajā kultūras slāni pierasts, gluži tāpat kā Balerijas karalistē.

 

Vakars un nakts aizskrēja vēja spārniem, bet pasākums turpinājās, mums gan bija jādodās mājās, jo nav jau vairs 18 gadi. Tā nu ar Mc Donalds čīzīti vēderā, lecām iekšā metro un ap pulksten sešiem sasniedzām mājas, lai dotos pie miera.

 

Patika, ļoti patika man šāda Parīzes seja, un lielais paldies Džulianam par šo iespēju pārliecināties, ka Tumora vārdiem sakot “Panka nav miris” arī Parīzē.

 

Un protams, lielais sveiciens visiem mūsu māju, Latvijas svētkos!

Advertisements
 

3 Responses to “Panka nav miris arī Parīzē”

 1. zekubete Says:

  Jau sacerējos uz smukām interjera bildēm un grebenēm, bet nekas – būs iemesls aizbraukt un apskatīt klātienē 🙂

  • poriec Says:

   njā, fotogrāfs nebija uzdevuma augstumā un arī panki nezināja, ka mēs būsim, tāpēc smuko grebeņu ipašnieki nosačkoja 😀 bet brauc brauc, vieta labu labā. Iesaku! 😀

 2. mcbalerija Says:

  Nice palasīt par alternatjivņikiem citur plašajā pasaulē.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s