poriec

A trip around the world

Atkal Ceļā 2 November 15, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 9:00 am
Tags: , , , , ,

Un tā, neticamā ātrumā ir pienācis laiks stāsta turpinājumam (pateicoties “ātrajam” internetam, video lejupielāde aizņēma visu dienu) Palikām mēs pie iepazīstināšanas ar komandām. Atvainojiet par video kvalitāti, nav mums vēl atbilstošas tehnikas…

 

Tātad mūsu komandas videopieteikums.

Antonā un Saki videopieteikums.

Uzrakstu tapšana un Saki triks un atvadas no pretiniekiem.

 

Esam sagatavojuši visus uzrakstus un pulksten 10.00 pēc LV laika paceļam īkšķus un skējiens uz Parīzi ir sācies. Auto kustība ir salīdzinoši neliela un nevienai no komandām neizdodas tikt uz priekšu. Pēc aptuveni pusstundas savā telefonā pārbaudu atrašanās vietu (aizmirsu to pie plusiem minēt, nokia iebūvētais gps jau daudz reizes izrādījies neaizstājams) un saprotu, ka nav bŗīnums, ka nekur netiekam, jo stopējam no pilsētas nepareizās puses. Tā teikt, stopējot Berģos uz apvedceļa cenšamies tikt uz Liepāju. Tāpēc izlemjam, ka mūsu komanda maina dislokācijas vietu un dodas uz otru pilsētas pusi, jeb aptuveni 6 km kājām. Sacensību garam tas nāca tikai par labu, jo tā mēs vairs nezinājām kā klājas mūsu pretiniekiem.

 

 

 

Otrs pilsētas gals ir sasniegts un situācija tur ir gandrīz tāda pati, satiksme ir niecīga un vienīgais, ko sagaidām no garāmbraucējiem ir mājieni un smaidi. Bet tad, apstājas busiņš, no kura lēnā garā uz mūsu pusi nāk apaļīgs vīrietis, bet mūsu prieki ir īsi, jo vīrietis piedāvā mūs aizvest uz Lionas vilcienu, kas noteikti neder. Pēc kāda laika apstājas vēl viens auto, kura vadītājs informē, ka dodas tikai 10 km tālāk pa šoseju, lūdzu vai nevar mūs izlaist benzīntankā, bet diemžēl pa ceļam tādu neesot, vēlreiz pārprasu vai dodas Parīzes virzienā, izrādās, nē dodas uz Lionu, tā arī atvadamies, un mēs noskatāmies, kā vadītājs dodas nevis Lionas, bet Parīzes virzienā…

 

Tā uz ceļa pavadījām aptuveni trīs stundas, kad sagaidījām savējo auto. Tātad apstājās sieviete, kas solījās aizvest mūs uz lielāku maksas punktu (Francijā šosejas ir par maksu un uz uzbrauktuvēm, nobrauktuvēm, kā arī to vidū ir maksas punkti, kur drīkst stopēt) Tā nu lecām iekšā auto un braucām Lionas virzienā, Liels bija mūsu pārsteigums, kad devāmies nost no šosejas tieši tajā pašā nobrautuvē, kur sākām savu dienu, bet par laimi, devāmies tālāk, paralēļi šosejai, līdz kundzes  darba vietai, kas izrādījās maksas punkts uz pašas šosejas. Tā nu izdevās šoseju šķērsot tādā vietā, kur to var izdarīt tikai šosejas darbinieki un sākt stopēt. Visstulbākais šajā situācijā bija tas, ka šis lielais maksas punkts atradās aptuveni 100 metrus no tās vietas, kur no rīta stopējām. Koku dēļ nebijām to no rīta pamanījuši. Vienīgais jautājums bija par to, vai mūsu pretinieku komanda to pamanīja vai nē.

 

 

Stopēšana pie lielā maksas punkta mums izdevās ļoti vienkārša, Sākām stopēt un jau pēc 10 minūtēm netālu no mums stājās auto, pieskrēju pie tā, bet par nelaimi no tās rausās ārā tāda pati stopētāja, kā mēs. Tātad mums uzradās konkurente. Sākām ar viņu runāties un nemaz nestopējām, jo esam taču pieklājīgi un gribējām uzzināt viņas stāstu. Uzzinājām tikai to, ka viņa iepriekšējā dienā sāka stopēt no Barselonas un dodas uz Parīzi, kad pie mums apstājās busiņš un smaidīgs vīrietis rādīja, ka viņam ir divas vietas busā līdz pat Parīzei. Tā nu atvadījāmies no meitenes un lecām iekšā Nikolā mašīnā.

 

Laiks Nikolā auto pagāja jautrās sarunās un smieklos, jo pavisam netipiski Francijai, šis francūzis brīvi runāja angļu valodā. Papildus tam viņš šobrīd devās uz lielu izstādi, lai izstādītu un pārdotu savus darbus. Nikolā ir stikla pūtējs un kalnos viņam ir stkla pūšanas darbnīca, kurā viņs ar savu sievu veido dažādus mākslas darbus, sākot no lampām un beidzot ar dizaina priekšmetiem. Pastāstījām Nikolā arī par to, ka esam sacensībās un viņš smējās, ka ja zaudēsim, tad tas tikai viņa dēļ un viņš būs mums parādā. Pašas labākās ziņas bija tas, ka viņš devās uz pašu Parīzes centru, tas nozīmēja, ka mums nebūtu problēmu ar sabiedrisko transportu, jo jau iepriekš noskaidrojām, ka reti kad gadās nostopēt kādu, kas dodas uz pašu Parīzi, parasti tikai piepilsētu.

 

Esam jau pie pašas Parīzes, bet uz šosejas redzam norādi, ka līdz centram būs jābrauc ilgāk par 40 minūtēm, jo ir notikusi avārija un tās deļ ir milzīgs sastrēgums. Nikolā izlemj iebraukt Parīzē no otras puses, metot līkumu sastrēgumam, principā tikai dēļ mums, jo viņš tiešām vēlas, lai mēs uzvaram. Pa ceļam paķeram vēl viņa draugu, kurš tiek iesēdināts busa aizmugurē, pie izstādei paredzētajām lietām un lidojam uz operu, kas atrodas Bastille pieturā. Pirms atvadām Nikolā vēl iedod mums piecas biļetes uz izstādi (vēl mums nav izdevies uz to ierasties, bet pacentīsimies), kurā viņš piedalās un esam jau klāt. Lecam ārā un…

 

Kā tad šajā laikā gāja Antonā un Saki? Pēc mūsu aiziešanas viņi palika savā vietā un neko par lielo iespēju turpat netālu atrast kādu šoferi, nezināja. Tā viņi uz vietas pavadīja aptuveni 4 stundas, un tad sagaidīja auto, kas viņus aizveda uz aptuveni 70 km tālo mazpilsētu, kuras nosaukumu es neatceros. No tās, viņi ļoti ātri dabūja auto, kas brauca uz Parīzi, ne uz pašu centru, bet netāu no lidostas. Un no turienes, viņi devās ar vilcienu uz Parīzes centru uz Bastille, lai paspētu tur ierasties pirms mums.

 

Un tā, uzvarētāju īsā runa un kopsavilkums no zaudētāju puses.

 

Protams, līdz pat šim brīdim mēs neļaujam pretiniekiem aizmirst to, kurš tad bija uzvarētājs šajās sacensībās un par laimi mūsu prieks ir atrodams arī interneta dzīlēs, kā arī preinieku neapmierinātība.

 

Ok, no savas puses solījumu esmu izpildījis, video ir ielādēti, atskaite ir uzrakstīta, tikai par pašu Parīzi vēl nav ne vārda. Par to pēc kāda laiciņa, jo vēl jau kādu brīdi šeit padzīvosim.

 

P.S. Joprojām aktuāls ir pastkartīšu sūtīšanas piedāvājums, jo visas adreses es diemžēl nezinu, ja kauns rakstīt savu adresi šeit (piemēram slikts rajons) raksti uz janis.porietis@gmail.com.

 

 

 

Turās! Ziema kā nekā!

Advertisements
 

4 Responses to “Atkal Ceļā 2”

  1. Lelle Says:

    Urā! Turēju īkšķus! 🙂
    Par to man pienākas pastkarte!! 😀

  2. Roby Says:

    es ar gaidu pastkartiņu.. ^^_


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s