poriec

A trip around the world

Ceļš November 7, 2012

Filed under: Ceļojums,Pārdomas — poriec @ 9:00 am
Tags: , , , , ,

Pēdējā diena franču ģimenē ir pienākusi un to kārtīgi nosvinēsim ar vakariņu (Soļanka un sīpolu mērce manā ziņā, Linda mēģinās uzburt meduskūku) pagatavošanu mūsu franču draugiem. Pelnījuši viņi noteikti būtu daudz daudz vairāk, jo pateicoties viņiem, šis ceļojuma posms ir ieguvis tādu kā māju sajūtu. Pirms ceļojuma tiešām biju pārliecināts, ka Francijā un arī visās pārējās attistītajās valstīs cilvēki jau sen ir aizmirsuši par pārējiem līdzcilvēkiem un tikšanās ar tiem nekādas labās sajūtas nesagādās. Pie vainas arī noteikti bija pagājušā gada stopēšanas laikā satiktie neforšie cilvēki. Bet šobrīd ir skaidrs, ka katrā valstī ir gan lieliski, gan arī mazāk lieliski iedzīvotāji un šoreiz mēs esam izvilkuši pilno lozi, satiekot pareizos cilvēkus, ar kuriem bez šaubām kontakts turpmāk tiks uzturēts.

 

 

Mūsu franču ģimene dosies mums līdzi iekarot Parīzi. Līdz ar to paildzinot kopā pavadīto laiku par nedēļu. Par to gan ir divejādas sajūtas, protams, prieks Parīzi izbaudīt ar draugiem, bet no otras puses ir skaidrs, ka sapnis, kurā mēs dzīvojām gandrīz divus mēnešus tulīt beigsies un būs jāatvadās no šiem mūsu sabiedrotajiem, kurus varbūt vairs nekad neizdosies satikt. Tas ir dubulti smagi, jo iedzimtais netikums pieķerties cilvēkiem ceļojuma laikā nav gājis zudumā, liekas, ka tas ir pat pieņēmies spēkā, tāpēc mēģinu nedomāt par to, kādas būs atvadas, bet aizpildu laiku ar smiekliem, stulbībām un arī nopietnām sarunām.

 

Pēc vakardienas sarunas ar Saki, kurš izteicās, ka apbrīno mūsu apņemšanos, spēku un lielo vēlmi apbraukt apkārt pasaulei un atzinās, ka viņš, to nespētu izdarīt, nācās aizdomāties par to, ka varbūt cilvēki nemaz nesaprot to, ka to var izdarīt tik vienkārši, vienkārši sperot vienu soli. Kā arī par to, ka visu izšķir pats cilvēks, kas ceļo, jo satiekot mūs, kas gandrīz vienmēr ir laimīgi, smaidīgi un jautri, vai redzot pozitīvas bildes no ceļojuma, liekas, ka tas ir īstais risinājums un jādodās tikai ceļā, bet tas viss tomēr ir atkarīgs no paša ceļotāja, jo skaidrs, ka tas, kas mums liekas brīvība un izaicinājums, citiem varbūt liekas pilnīga bezatbildība un stulbums. Vienkārši katram savs ceļš ejams.

 

 

 

Par ceļiem runājot, kaut kad sen jau spriedām par to, kā arī vienmēr esot ceļā sanāk atkal un atkal pārliecināties, ka lai arī kur tu būtu un lai arī cik cilvēki Tevi par traku dēvētu, vienmēr ceļā izdosies satikt kādu, kas būs daudz reizes trakāks par Tevi. It īpaši šādi cilvēki parādās tad, kad kāds jūs nosauc par trakiem, tā teikt, lai jūs neslīgtu pašapmierinātībā. Vai tie būtu cilvēki, kas ceļo jau desmit gadus, vai tādi, kam līdzi uz diviem ir tikai viens guļammaiss, vai vienkārši tādi, kas dodas uz kādu jocīgu vietu, kā piemēram Tuvalu.

Advertisements
 

4 Responses to “Ceļš”

 1. Valters Says:

  Hey hey my dear Friend, tad jau enkurs pacelts, vējš burās un jauni piedzīvojumi tepat aiz horizonta… Savkuārt mums mājās palicējiem ikdiena, sūrā ikdiena 🙂 Tā nemaz nav, runājot par jautro pacēlumu 5-6dienās un morālo pagrimumu tūlīt pēc tam, nolēmu Tev pastāstīt, ka arī bez Tevis, Elektriķu pelēkā kardināla, mūsu partijā kkas notiek. Šo piektdien es valdiņš un boss dosiemies uz Unknown Crusade d-step pasākumu @mcb 🙂 P.S. Inse aizbrauca uz ķīnu (nopietni), tapē var atlaist 😀 😉 Kā vienmēr izglītojošs materiāls, visu laiku nevarēju saprast kapēc, tagad zinu, varbūt tev a noder – https://www.youtube.com/watch?v=uhS8K4gFu4s&feature=BFa&list=PLED25F943F8D6081C 🙂 :*

  • poriec Says:

   nu paldies paldies par atskaiti un man prieks ka bez peleekaa kardinaala viss taapat turpinaas, man jau gribeetos lai viss apstaajas, bet protams taa ir utopija… un paldies par materiaalu, sho jau zinaaju,kkaadaa raidiijumaa skatiijos, bet taapat labs video, iipashi par sieru… un gaidiishu jauno review..

   • Valters Says:

    Utopija? Drīzāk egoisms 😀 Tajā kanālā ir pietiekami daudz materiāla par spec. relativitāti un kvantu mehāniku, man patīk cik kompakti un ar humoru viss pasniegts. Ai, review, tu taču zini cik ilgi jākrāj radošā viela, kad tā iztērēta 🙂 Pēc laika būs. Gan, jau 5dien smelšos iedvesmas 🙂 P.S Ja iespējams, sēdi lidmašīnā pašā aizmugurē un ja kāds piedāvā mainīties vietām, mainies!!!! 🙂 😉 Veiksmi!

   • poriec Says:

    labi, savaa zinjaa egoisms, bet nu tas jau lietas buutiibu nemaina, un uztraukumu nemazina par to, ka vienreiz izkriitot no aprites, atgrieztis tajaa buus ljoti gruuti…. un jaa kanaals labs, visaadas labas fiichas var atrast…. gaidiishu review kliistot pa Parioizi…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s