poriec

A trip around the world

Atskaite October 20, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 11:31 am
Tags: , ,

Nedēļas nogale ir klāt un piektdienas trakums ir pārdzīvots, tapēc kaut kas jāuzraksta, lai apstāstītu kā tas viss notikās.

 

Tātad viss pasākums sākās12.00,  mēs nepaspējām uz sākumu, jo līdz tam strādājām savos ābolu laukos. Bet ierodoties notikuma vietā bija skaidrs, ka vīna degustēšanu arī franči saprot tāpat kā tipisks latvietis – vīns par brīvu, tātad jādzer cik var. Cilvēki jau iesiluši un jautrā prātā visi devāmies uz kādu restorānu, lai kārtīgi nosvinētos.

Atkāpe par apģērbu – laicīgi noskaidrojām, ka var ģērbties kā gribās, tāpēc es atbalstot Antonā, ierados pavisam vienkāršā paskatā, meitenes (Linda un Celine) uz to neparakstījās un izskatījās daudz kārtīgākas.

Par restorānu runājot, laikam jau skaitījās baigi labs, jo porcijas bija patiešām mazas (labi, ka Lindai negaršoja gaļa, tad vismaz varēju pāēst) un godīgi sakot neviens no 4 ēdieniem ( īpaši izcēlās pirmais ēdiens, kas izskatījās kā tikko preparētas pērtiķa smadzenes) nebija diez ko gards. Laikam esmu pārāk latvisks un neko nesajēdzu… Bet nu labi, ka vismaz vīns bija!

 

 

 

 

 

Pēc restorāna apmeklējuma nekas nebeidzās un devāmies atpakaļ uz vīna darītavu kur Francois Villard jeb lielā vīnoga, kā mēs viņu dēvējam vilka ārā pudeli pēc pudeles un tā arī vīna darītavas aizmugurē, pie cisternām visi dzērām vīnu, līdz krietnam vakaram, kad pēkšņi tika izslēgtas visas gaismas un nācās doties prom. Starp citu, ļoti labs veids kā tikt no visa bara vaļā, jo neviens neprotestēja. Pa ceļam vēl dabūjām vīna glāzes (kur mēs viņas liksim??) un vīna pudeļu attaisāmos. Tad vienkārši visi sakāpām mašīnās un devāmies turpināt uz vīna darītavai piederošo māju, kurā šobrīd dzīvo visi ārzemnieki (čīlietis, amerikānis, izraēliete, argentīnietis), kas jau labu laiku strādā vīna darītavā. Un tur tad arī tika apgāzti un apstiprināti daudzi mīti. Amerikānis, lai arī piedzērās ļoti ātri, brīnumainā kārtā visu vakaru kaut kā spēja izvilkt, lai gan angļu valodā parunāt nebija spējīgs. Frančiem, vienmēr padusē bagete (zemāk bilde) un vispār pārējo esmu aizmirsis, tāpēc neko vairāk nepastāstīšu, vienīgi vēlos piebilst, ka vismaz līdz pulksten vieniem naktī, visi bildēs redzamie cilvēki bija pie labas veselības, ko nevar teikt par visiem auto, jo mūsu sarkanajam bērītim ripinot siena ruļļus kāds ieripināja sānos…

 

 

 

 

 

Kas tālāk? Kā jau iepriekš minēju, dodamies uz Parīzi, visi, kas vēlas var pievienoties! Līdz tam vēl ir laiks, bet šodien dosimies uz Lionu, uz sālsmaizi franču stilā.

 

Jā, un vēl kas, pēdējā laikā sanāk saņemt diezgan daudz veiksmes vēlējumu no dažādiem senāku un ne tik senu laiku, cilvēkiem. Paldies visiem par jaukajiem vārdiem! Līdz nākamajai reizei.

Advertisements
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s