poriec

A trip around the world

Atpakaļ Alpos July 29, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 9:48 am
Tags: , ,

*Sākšu ar to, ka internets, kas ir pieejams tūrisma informācijas centrā ir ļoti lēns, tādēļ bildes šajā ierakstā būs diezgan sliktas kvalitātes…

Pēc divu nedēļu nīkšanas Modenā, beidzot pienāca laiks kaut ko mainīt, jo divu nedēļu garumā tā arī nekas ceļojuma sakarā uz priekšu nepavirzijās. Tādēļ izdomājām velti nelolot cerības uz kuģiem, negaidīt uz atbildēm no Jaunzēlandes un vienkārši doties tālāk. Vismaz apciemot Balkānu valstis un tad jau redzēs ko darīt tālāk. Bet, neilgi pirms tam, viss mainījās un mūsu draugs no Vācijas – Lotārs atsūtīja vēstuli, ka atkal vēlas mūs satikt un ir stingri nolēmis pie mums aizbraukt, lai kur mēs atrastos. Protams, pie mums brauktu ne tikai viņš, bet arī 2 šosejas riteņi un kā jau ir noprotams, no šāda piedāvājuma nevarējām atteikties.

Tā arī, gandrīz pēc 2 nedēļām, kas tika pavadītas Jevgēnija aizgādniecībā (nenormāli liels paldies viņam par izrādīto pretīmnākšanu), devāmies tālāk, protams, iepriekšējā vakarā kārtīgi atvadoties no Jevgēnija.

 Image

Atvadas tā ievilkās, ka stopēt nākamajā dienā sākām tikai ļoti vēlā pēcpusdienā. Pēc diezgan gara ceļa veikšanas, lai tiktu pienācīgā stopēšanas vietā. No šīs dienas sākām domāt, ka arī itāļi lasa mūsu blogus, jo visi šajā dienā satiktie cilvēki bija vienkārši fantastiski, un stopēšana padevās bez problēmām. Viss sākās ar to, ka pa ceļam uz gps norādīto stopēšanas vietu, pie mums piebrauca vīrietis uz motorollera un prasīja kur tad mēs dodamies, pēc tam, kad pateicām, ka uz Veronu, saņēmām norādes, kur labāk iet, lai atrastu vietu stopēšanai, sarokojāmies, atvadījamies un itālis pīpinot aizbrauca savās darīšanās. Pēc minūtēm desmit, tas pats vīrietis jau brauca mums pretī, apstājās un uzdāvināja pilnu maisu ar augļiem, jo mums esot smags ceļš priekšā. Pateicāmies par augļiem, nofočējāmies ar jautro itāli (viņš runāja tikai itāliski, bet mēs perfekti sapratāmies) un devāmies tālāk.

 Image

Stopēšana arī mums par pārsteigumu bija veiksmīga, jo ātri vien sēdējām atsaucīgas itāļu sievietes mašīnā klausoties un skatoties uz zemestrīces nodarīto postu. Jo, ja atceraties, pāris mēnešus atpakaļ Modenas apkārtnē notika diezgan spēcīga zemestrīce, kas nav raksturīga šajā apgabalā un vissmagāk zemestrīce skāra rajonu pa ceļam no Modenas uz Veronu, kuru mēs arī bijām izvēlējušies stopēšanai. Tajā joprojām ir daudz pussagruvušu māju, ražotņu un baznīcu, kuras ir skartas vissmagāk un daļa cilvēku joprojām dzīvo teltīs pie savām mājām, jo baidās, ka zemestrīce var atkārtoties. Patiešām neticami un sirreāli.

Samājāmies uz atvadām un prom jaukā sieviete bija, bet ātri vien tikām tālāk, jo mums apstājās pirmais kabriolets, labi, ne kabriolets, bet vecs toyota pikaps un būdams džentelmenis (īstenībā jau nē, jo es zināju, ka Linda izvēlētos sēdēt pikapa aizmugurē un izbaudīt vēju) ietrausos pikapa aizmugurē un baudīju karsto Itālijas vēju, jo diena bija īpaši karsta, mašīnās temperatūras nodevīgi rādīja 39 grādus un atrasties uz ceļiem, stopējot, nebija patīkami.

 Image

Pēc izkāpšanas no pikapa, Linda izteica ultimātu, ka nākamajam pikapam apstājoties, viņa kāps aizmugurē un baudīs vēju, jo pašā kabīnē bija neciešami karsti. Lai mēs šajā Itālijas karstumā sajustos vēl sliktāk, nākamā stopēšanai ērtā vieta nebija nekur citur, kā pie veikalā, kurā tirgo, kās jūs domājat ko? Pareizi! Baseinus! Un kā jau labam veikalam pieklājas, tā priekšā vajag izrādīt, kādi tie baseini izskatās, protams, ne jau nu tukši! Un lai vēl sevi pamocītu, mēs ar Lindu atļāvāmies pasapņot par to kā būtu papeldēt tajos…

 Image

Par laimi pārāk ilgi nesanāca stāvēt ar asarām acīs un ar trešo auto veiksmīgi nokļuvām līdz Veronai, kurā bijām vienojušies tikties ar Lotāru. Pēc pāris stundu gaidīšanas, Lotārs bija klāt un pie auksta alus un picas atstāstījām savus piedzīvojumus un turpmākos plānus. Lotārs piedāvāja aptuveni nedēļu pavadīt ar viņu un sākumā doties uz Alpiem Itālijas pusē un patrenēties. Atkal uz Alpiem, atkal uz riteņiem? Kāpēc gan ne, un tā mēs devāmies skatīties uz Alpiem no citas puses.

Tā kā Lotārs liekas, ka zina visu par Alpiem, devāmies uz mazu ciemu kaut kur Alpos, vieta absolūti fantastiska, liekas, ka apkārtne saucās Dolomitalps un noteikti atrodas Itālijas daļā, kas skaitās Tirole, tāpēc te var runāt arī vāciski. Kāda tūristu bilde no apkārtnes (protams dzīvē viss izskatās vēl labāk):

 Image

Bet, protams, ne jau atpūsties mēs te atbraucām, bet trenēties. Pirmajā dienā bija Lindas kārta treniņam, jo mēs esam trīs, bet riteņi ir tikai divi. Par to, kā viņai gāja, gan jau varēs izlasīt viņas blogā, bet pastāstīšu par saviem piedzīvojumiem otrajā dienā, kad jātrenējas bija man.

Tātad, esam kalnos un ar šosejas velosipēdiem dodamies augšā, lejā.. tas arī ir viss princips, diezgan vienkārši! Tikai, lai augšā tiktu ir diezgan smagi jāminās un lejā braucot ir diezgan stipri jābremzē. Man, kā diezgan nesportiskam cilvēkam tas nenācās viegli un pēc pirmajiem 5 km augšup, gribējās braukt mājās, jo šeit augšup nozīmē, ka 5km distancē tu uzbrauc kādus vismaz 500 metrus augstāk. Bet sev par pārsteigumu izrādījās, ka man ir arī gribasspēks un kaut kādas mistiskas spēku rezerves un treniņa noslēgumā, vairāku stundu garumā nobraucu 54 km kalnos, no kuriem 24 bija kalnā, pārējie lejup. Garākais kāpums bija 8km augšup. Atradu arī aprakstu par ceļa posmu, ko veicu līdz pusei, jo par nelaimi tālākajā posmā bija pērkona negaiss, tādēļ nācās griezties atpakaļ http://www.cycling-challenge.com/sella-ronda/ Protams, nebiju neko ātrs, bet padarīta darba sajūta tāpat radās. Kopsavilkumā sakot, lepojos ar sevi, bet droši vien turpmākās dienas būšu pārāk izpumpējies, lai kāptu atkal uz riteņa…

 Image

 Atceraties manu teoriju par Alpu govīm??? Tā tomēr bija nepareiza, jo šodien sanāca redzēt Alpu govis ar kājām, bet jautājums vai tās ir vienādas, ir jāizlemj pašiem, jo man izskatās, ka kājas ir vienādas, Lindai nē! Zemāk bilde novērtēšanai:

Image

Tas pagaidām ir viss, sportojam un atpūšamies un turpinam ceļu apkārt pasaulei. Turpinājums sekos!

P.S. Mēs vienmēr pārsmejamies par itāļu valodu un uzsvariem tajā un mums viņu valoda galvā skan tieši tāpat, kā šeit: 

Advertisements
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s