poriec

A trip around the world

Pārākie ziemeļi June 27, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 8:59 pm
Tags: ,

Kā tikko pārliecinājos, šodien ir trešdiena, tātad ceļu līdz pašiem ziemeļiem, jeb Nordkapp esam veikuši 3 dienās, kuras nav mūs lutinājušas ar laikapstākļiem, bet mums vienalga, garīgais tāpat ir ideāls, jo ziemeļi ir redzēti, vakariņas paēstas un tagad tikai jāatskaitās par pēdējās dienās pieredzēto….

Pirmdienas rītā jauki atvadamies no Iri un viņas vecākiem un turpinam savu ceļojumu uz ziemeļiem. Slinkuma vadīti izvēlamies mazāku ceļu ar līkumu, lai nokļūtu nākamajā galapunktā – Nordkapp, jeb cietzemes pašos ziemeļos. Izvēle liekas ir pareiza, jo pirmkārt ir labs laiks, ja protams neskaita visuresošos odus, un stopēšana diezgan labi veicas.

Viena no retajām, saulainajām bildēm:

Un līdz ar pēcpusdienu arī laiks sāka bojāties un saule paslēpās aiz mākoņiem. Bet kā jau teicu, stopēšana veicās diezgan labi, jo sākumā, tikām līdz Kittila pilsētai, tad līdz somijas lepnumam – vienai no retajām slēpošanas trasēm – Levi, uzmetām aci, nekas īpašs! Ieturējām ātras pusdienas un man liekas, ka es vēl nebiju norijis pēdējo maizes gabalu, kā nākošā mašīna apstājās…

Foršs somu pārītis mūs aizveda tieši līdz krustojumam uz vēl mazāku ceļu, kurš taisnā ceļā dodas uz Alta pilsētu, no kuras tālāk plānojām tikt uz Nordkapp. Satiksme uz šī ceļa bija ļoti reta, tāpēc mums bija daudz laika izklaidei:

poozers

pashnaavnieciskums

Pārāk ilgi izklaidēties gan nesanāca, jo apstājās busiņš un tikām uz nākošo ciemu, no kura vairs tikai 40 km līdz Norvēģijai. Pēc pāris stundu gaidīšanas tikām tālāk – 30 km un perfektā vietā priekš normāla kempinga – odu maz, tikai pereti krūmi, bet malkas daudz un lai arī apmācies, laiks diezgan patīkams. Bez iebildumiem pieņēmām lēmumu palikt turpat un sākt kempingot jau 6 pēcpusdienā.

zars

Un tā kā laicīgi jau sākts kempingot, beidzot arī gulēt aizgājām laicīgi – 21.30 Izgulējām visu uzkrāto miegu un tikai 10.00 sākām nākošo dienu. Līdz Nordkapp 400 km un tos mēs gribējām nobraukt jau šodien. Laiks palika arvien sliktāks, jo parādījas arī pretīgs ziemeļu vējš, kurš stopēšanu padarīja diezgan netīkamu. Turklāt arī stopēšana nevedās un no somām tika izvilkts viss, kas spēj sasildīt, sākot no vilnas zeķēm, līdz cimdiem un cepures, kas gan viss attiecas uz Lindu, man jau tādu ekstru līdzi nav, tāpēc iztiku ar 2 džemperiem un jaku. Viss jau būtu labi, tikai neviens šodien mūs nekur negrasījās vest, tāpēc bija vien jāsalst uz ceļa. Brīnumainā kārtā pēc vairāku stundu gaidīšanas pavecs onkulis mūs tomēr uzņēma savā auto un tikām 40 km tālāk, beidzot Norvēģijā! Tālāk salīdzinoši ātri nostopējām auto ar 3 kungiem, kam bija pēc 50 un kuri bruaca atpūsties, t.i. pilnām somām ar alu. You are with gangstas, bija viens no pirmajiem teikumiem, ko mums blakus sēdošais, krietni iereibušais Saams (ziemeļu tautas) pateica. Bet tas tā pa jokam, jo ātri vien rokās turējām pa aliņam un somā mums bija foršo kungu dāvātā šokolāde, papildus viņi mums arī parādīja netālu esošo ūdenskitumu:

Un tad tikām netālu no maza ciema, kura nosaukumu jau esmu aizmirsis un kurā “iestrēgām” t.i. mašīnas paretam, tomēr brauca garām, bet nevienu vadītāju mēs nespējām ieinteresēt, kā arī liekas, ka vējš pieņēmās spēkā un pēc liekas 5h neveiksmīgas gaidīšanas, pavisam nosaluši metām mieru un gājām celt telti. Atradām labu vietu un sākām sildīt ūdeni priekš roltoniem:

Bet kad sākām skatīties apkārt, atklājām, ka visapkārt teltij ir tādas kā ieslidinātas sliedes, nu tādas, kā ja kāds ar riteni būtu braucis, bet tās visas ved uz vairākām alām. Tā kā neiens no mums nav speciālists dzīvniekos, nolēmām labāk savākt telti un doties citas vietas mekējumos, jo ja nu tas kādas čūskas midzenis… Pa ceļam bija jāšķērso musu nelaimīgā stopēšanas vieta un tā kā roltons bija vēderā, izdomājām mazliet pastopēt un diezgan ātri arī nostopējām vīrieti, kas devās uz Alta. Kā izrādījās viņš ir mežsargs un izstāstīja, ka mūsu iedomātās, iespējamās čūskas ir peles, kas ziemas laikā zem sniega sataisa tādas sliedes, kas saglabājas visu vasaru… Bet nebūtu to, mēs noteikti paliktu mūsu neveiksmīgajā vietā visu nakti. Turpretī tagad mēs bijām ceļā uz Alta un mežsargs mūs izlaida pašā jūras krastā, kur mierīgi varēja uzcelt telti. Vienīgi pretīgais laiks visu bojāja un skaidrs, ka pie jūras vējš nemazinājās..

Nakts pagāja ar ļoti sliktu miegu, jo bija salīdzinoši auksti un ja viens grozās mūsu lielajā teltī, otrs nevar to nejust… Un arī šis rīts mūs sagaidīja apmācies un brīžiem lija, tāpēc cerības, ka šodien tiksim līdz Nordkapp nebija lielas, bet kā vienmēr, stopēšana mēdz pārsteigt un tikai ar 3 mašīnām nobraucām atlikušos 220 km, pa ceļam redzot sniegu, lietu, milzīgu daudzumu ziemeļbriežu… Pie tam pēdējais bija tukšs autobuss, kurš mūs aizveda līdz pat Honningsvag, jeb 30 km no mūsu galamērķa.

Un arī šeit mums veicās un 5 min laikā apstājas auto, kas mūs aizved pusceļu līdz Nordkapp, tad vācu pensionāri, kas atceroties jaunību brauc uz Nordkapp un esam klāt! Tālākais ziemeļu punkts, ok ok īstenībā tā ir liela viltība, jo tas nemaz nav tālākais punkts ziemeļos, jo pa kreisi no tā, ko visi brauc skatīties, ir zemesrags, kas iestiepjas mazliet tālāk jūrā, bet tas ir zems un nesmuks, tāpēc Norvēģijas karalis vēl 1800ajos gados uzcēla pieminekli, ka visiem turpmāk tieši Nordkapp punkts būs jāuzskata par tālāk ziemeļos esošo, jo no tā paveras tiešām fantastisks skats uz tālāk esošo jūru…

Pēdējā bildē policisti, kas sargā globusu. Labi, nē, tie motociklisti, kuri šādā ietērpā ceļo pa Norvēģiju.

Un nobeigumā īss gājiens pa ceļmalu, pirmā stopētā mašīna apstājas un esam atpakaļ Honningsvag, lai tiktos ar mūsu šīvakara hostu – Diego, kurš izrādās ļoti foršs un runātīgs, jo ir gids, kurš kopā ar draudzeni šeit strādā pa vasaru.

Tagad jāizdzer sava vakara tēja, jānomazgājas un tad jau rīt jāsāk ceļš uz dienvidiem! Uz kurieni dienvidos? Pagaidām vēl neesam izlēmuši!

Advertisements
 

2 Responses to “Pārākie ziemeļi”

  1. gaida Says:

    Kāpēc bilde (1.) ir mazliet skumīga – vai Ziemeļi uzdzen nostalģiju, jeb skumstat atvadoties no civilizācijas (pie Iri)???


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s