poriec

A trip around the world

Aiz polārā loka June 24, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 7:04 pm

Tā kā vēl esam turpat un internets ir pieejams mēģināšu izstāstīt visu, kas izdarīts līdz šodienai, jo rīt no rīta startējam uz Nordkapp un nav skaidrs, kad atkal tiksim pie interneta. Ja līdz Nordkapp tiksim otrdien, tad naktsmājas mums noteikti būs, jo laicīgi esam CS sazinājušies ar tur dzīvojošo Diego.

Bet nu par to kas mums jauns. Ja godīgi, nekas īpašs jau nav, pirmkārt nobildējām mūsu māju, kurā pavadām visu laiku:

Image

Vakardienu sākām ar laivu izbraucienu uz tuvējo “slepeno” saliņu. Saliņa ir “slepena”, jo par to zin tikai vietējie, bet tie, kas vienkārši kuģo pa upi, to nepamana, jo tā atrodas starp divām citām salām. Pati sala ar neko īpašu neizceļas, maza, parasta sala.

Image

Te mēs ar Iri un laivu uz saliņas:

Image

Pēc laba dienas iesākuma, pieņēmām Iri un viņas radu piedāvājumu un devāmies uz atrakciju parku, kas jau vairāk kā 20 gadus, katru vasaru atbrauc uz vienu un to pašu vietu un piedāvā gandrīz vai tos pašus karuseļus. Bet somiem neapnīk un interesenu netrūka. Vienīgais, ko mēs gribējām izmantot bija panorāmas rats, labi, ok, es negribēju, jo man bail no aukstuma, bet nav ko somu acīs blamēties, tāpēc rāpos vien iekšā un braucām skatīties mežaino Rovaniemi apkārtni no augšas:

Image

Image

Par laimi amerikāņu filmās rādītās lietas ar panorāmas ratu nenotika un droši nokāpu uz zemes un devāmies mājās. Pārējo dienas daļu tā arī noslinkojām un neko nedarījām, arī līgot nekur negājām un jau ap vieniem gājām gulēt. Līdz ar to šogad ar jāņu sajūtām tā pašvakāk, vienīgi prieks, ka ar vecajiem labajiem klasesbiedriem skaipā sazvanījāmies un varējām pasmieties par iedzērušiem draugiem 🙂

Tā arī klāt ir šodiena, kuru iesākām ļoti jauki, skatoties kādu vecu Friends sēriju:

Image

Tālāk parunājāmies ar Iri mammu, kas kā izrādās ir vietējā mākslas muzeja kuratore, līdz ar to drīz vien sēdējām mašīnā un braucām apskatīt ziemeļu mākslinieku darbus. Godīgi sakot patika un bija interesanti, plus Iri mamma ļoti interesanti pastāstīja par visu, kas mūs interesēja. Diemžēl neko nefočējām un interneta dzīlēs arī neviens sakarīgs darbs nav atrodams.

Tā kā šodien bija pēdējā diena, kad viesojamies Iri mājās, pieteicāmies uztaisīt pusdienvakariņas, lai pateiktos par foršo laiku šeit. viss izdevās perfekti un vista saldskābajā mērcē tika apēsta, kā arī Iri mamma pacentās un sacienāja mūs ar no pašu dārziņa ogām un rabarberiem ceptu kūku. Līdz ar to jāsaka, ka vārdadiena man ir pat ļoti izdevusies.

Image

Tagad Iri jau strādā, bet mēs plānojam noskatīties kādu filmu, uzkost manu svētku našķi – čipsus un uzdzert 2.7 grādīgu somu alu, kurš neticamā veidā maksāja tikai 70 centus.

Un tad jau rītdiena vairs nav aiz kalniem, varēsim teikt viesmīlīgajiem somiem paldies par visu un turpināt mūsu ceļu apkārt pasaulei…

P.S, Vakardien svari mani iepriecināja, jo pa 2 nedēļām esmu nometis 5 kg. Vēl 5 un būšu ļoti apmierināts! 🙂

Advertisements
 

2 Responses to “Aiz polārā loka”

  1. Ģirts Baranovskis Says:

    Makšķerlietu komplektu neesi vēl izmantojis? Štraube saka, ka tur briesmoņi (smuki kā pastalas) dzīvojot…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s