poriec

A trip around the world

Somija. Turpinājums June 22, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 7:12 pm

Joprojām uzturamies Somijā, tikai nu jau esam mierīgi nokļuvuši Laplandē un izbaudām Rovaniemi dabu. Bet par to mazliet vēlāk.

Tātad, otrdiena, 19. jūnijs, pirms divpadsmitiem jau esam ārpus Vāsas un sākam stopēt. Pēc neilga brīža apstājas auto, kurā ir vietējā laikraksta reportieres un kurām mūsu ceļojuma stāsts tā ieinteresē, ka viņas vēlas par to uzrakstīt laikrakstā. Mēs, protams, neiebilstam un stāstam par stopēšanu, kas Somijā vispār nav izplatīta un laikam ir baigais notikums, jo nākamās dienas avīzē mēs esam uz pirmās lapas…

Zemāk bilde intervijas laikā…

Image

 

Un te arii iznaakums:

 

Image

Image

Dienas turpinājumā mašīnas stājas diezgan regulāri, bet reti kura brauc tālāk par 30 km, līdz ar to uz priekšu tiekam diezgan lēni, papildus, garastāvokli mazliet pabojā lietus, kas, līst visu dienu, kā arī salīdzinoši aukstais laiks – kaut kur 16-18 grādi.

Dienas vidū lietus paliek stiprāks, tāpēc iekārtojamies kāda ciema gājēju tunelī un netērējam velti laiku:

Image

Vakarā esam nobraukuši mazliet vairāk par 100 km un esam Kokkola benzīntankā/veikalā nogaidījuši gandrīz 3 stundas, kamēr lietus beidzot pierimst. (Ja mācētu jau labāk spēlēt giču, noteikti būtu pa šo laiku piepelnījušies spēlējot un dziedot, savādāk bija vienkārši jānīkst tās trīs stundas.) Kājām dodamies ārpus pilsētas un ceram vakarā tikt 60 km tālāk, kur esot superīga smilšu pludmale un vasaras kūrorts. Pa ceļam, japāņu Linda liek atkal fočēties:

 

ImageBilde speciaali shaadi sagriezta 🙂

 

Pēc tam atrodam labu stopēšanas vietu un pēc pāris minūtēm apstājas auto un Linda priecīgi paziņo, ka auto brauc tieši tik tālu, cik mums vajag. Tad nu priecīgi salecam mašīnā, bet tas viss izrādās pārpratums un beigu beigās esam 6 km no pareizā ceļa, mazā ciematā. Par laimi šoferītis ir saprotošs un izved mūs uz mazliet lielāka ceļa un kājām jāiet tikai 3 km. Tā kā laiks joprojām ir diezgan pretīgs nolemjam, ka nav jēgas stopēt uz pludmali, jo tur tāpat neko sakarīgu pasākt nevarēsim. Lienam mežā, uzceļam telti un pēc picas un roltonu uzkošanas lienam guļammaisos, tā arī tumsu nesagaidījuši (kā nekā Somijā tagad baltās naktis)

 

Image

 

Nākamajā dienā laiks ir mazliet uzlabojies un vismaz nelīst, toties ir palicis aukstāks un ir tikai plus 14 grādi. Lai vai kā, aizpampuši sataisām 10. dienas fočeni:

 

Image

 

un šī diena ir izdevusies, jo ātri vien tiekam līdz pilsētai Raahe, kur nostopējam, mašīnu, kas brauc līdz pat Oulu, pēc tam jau pa ceļam, secinām, ka ir pat vēl izdevīgāk, jo šoferītis pēc Oulu brauc pa labi un var mūs aizvest līdz Podasjarvi, no kurienes ir ceļš uz Rovaniemi. Mūsu šoferis ir ļoti runīgs un jauks, diemžēl aizmirsām tā arī stādīties priekšā tāpēc nezinu viņa vārdu, bet uzzinājām vēl vienu versiju par to kādēļ, Somijā tik populāri krāsot mājas sarkanā krāsā, kā arī uzzinājām, ka Oulu kādreiz bijis darvas lielākais (vai viens no) piegādātājs Lielbritānijas jūras flotei un visbeidzot spriedām par to, kā pūcēm klājās baltajās naktīs Somijā, jo tumšs taču tā arī nekad nepaliek, kad tad viņas medī???

Kad esam izkāpuši no mašīnas, mēģinām nostopēt pirmo auto, kas neizdodas, bet pēc pāris minūtēm auto atgriežas un meitene, pie stūres saka, ka viņai mamma mācījusi, ka stopētāji vienmēr jāņem, tāpēc arī atgriezusies. Tā mēs iepazīstamies ar Ivi, kura jau pēc 10 minūtēm mums piedāvā nedēļas nogali pavadīt pie viņas, jo uz Jāņiem tāpat nav jēgas mēģināt stopēt, jo visi somi esot vai nu dzēruši, vai savās vasaras mājās. Ivi pati, gan pa Jāņiem strādās, bet mums tikmēr piedāvā pieskatīt savu vecāku māju, netālu no Rovaniemi. Tā kā mums nekur nav jāsteidzas, izlemjam pieņemt šo piedāvājumu un no 5dienas plānojam palikt pie Ivi, jo sākumā esam sarunājuši naktsmājas pie Vibor, kurš ir Lindas kursabiedrenes Anetes paziņa. Un papildus liekas, mazliet neērti palikt pie Ivi jau uzreiz un tik ilgi. Redzēs, kā tad mums tur klāsies, būs daudz brīva laika un nekā, ko apskatīt, jo ciems ir neliels un 10 km no Rovaniemi… Ar interesantām sarunām par Laplandi un par Rovaniemi esam jau klāt mūsu galapunktā – Rovaniemi, kas kā izrādās oriģināli ir celts tā, lai izskatās pēc brieža galvaskausa ar ragiem, tagad gan tas viss mazliet izplūdis. Bet vietējiem tas nemaz nepatīk, jo taisnu ielu šajā pilsētā nav, vieni līkumi…

Vibor ir satikts, gultasvieta ierādīta, uzkožam vakariņas un noskatāmies vienu ļoti interesantu BBC raidījumu – New Europe, kurā tiek apstāstīts par jaunajām ES valstīm, protams, noskatamies to, kurā ir Igaunija, Lietuva un Latvija, tiešām forši parādīts šis tas interesants visās trijās valstīs, neiztiek bez angļu humora. Iesaku paskatīties youtube!

———————————————————————————————————————————————————-

Klāt ir 21. jūnijs un dodamies satikt Santaklausu. Aizņemamies no Vibor riteņus un 8 km tālais Santaklausa ciems tiek ātri vien sasniegts. Santaklausa apmeklējums ir bezmaksas un nez kāpēc piezogas tā mazā bērna sajūma un uztraukums, jo jāsatiek taču pats galvenais un vienīgais Santklauss. Pa ceļam gaidot savu kārtu, apskatām dažādu slavenību bildes pie Santaklausa. Te viena, kur gan Dudesons (Jukka un Jarpi), gan Bam Margera, Mika Hakinens:

Image

Pasveicinam Santaklausu no LV, paspiežam rokas, Linda iesēžas viņam klēpī, es blakus un knikt, bilde gatava. Diemžēl šeit viss ir par maksu un bilde maksā 30 eiro, līdz ar to loģiski, ka to nepērkam. Papildus visu ziemassvētku sajūtu sabojā tas, ka pat izejot no Santaklausa apartamentiem tu nonāc suvenīru veikalā, tā teikt somi kaļ dzelzi, kamēr tā karsta un cer izvilkt maksimāli daudz naudas no mūsu kabatām.

Uz mums tas neiedarbojas un nevienu eiro tur neatstājam. Īstenībā ja neskaita Santaklausu, tad viss pārējais tur ir par maksu un par diezgan lielu, līdz ar to nofočējamies tik vien kā pie polārā loka zīmes un minam mājās:

 Image

Starp citu, Tu jau zini, ka neceļoju viens – Linda arī raksta blogu un tā, vairāk par emocijām tā teikt no sievišķās puses, tāpēc iesaku iepazīties arī ar to – nezkur.wordpress.com.

P.S. Pa vidu ir kaads teksts bez garumziimeem, tas taapeec, ka shobriid atrodos pie datora bez Lv valodas tajaa, taapeec luudzu piedoshanu. Lielaakaa dalja teksta tika sagatavota jau vakardien. Taa kaa liidz 1dienai mums buus pieejams internets, gaidiet jaunumus…

Advertisements
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s