poriec

A trip around the world

Somija June 17, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 9:54 pm

Kur nu mēs draugi palikām? Ja godīgi visas dienas ir sajukušas kopā, jo nestrādājot un ceļojot katra diena ir kā sestdiena.

Pagaidām arī veiksme mums stāv klāt, tāpēc nav problēmu ar dzīvošanu, nokļūšanu tālāk un pašsajūtu.

Vispār gribēju pateikt, ka mēs baigi slinkojam un nekur nesteidzamies. Guļam tik ilgi, kamēr izguļamies un tad paēdam, pagurķojamies un sākam kaut ko darīt, tāpēc ļoti reta ir tā diena, kad stopēt sākam līdz 12.00. Pāris reizes tikai ap 3iem sākām stopēt… Tā, ka principā mums ir liels atvaļinājums…

Ko es varu atcerēties? Uz Helsinkiem devāmies ar prāmi, kas bija padārgs – 29 eiro, bet lētāku neizdevās atrast un 7dienu kad biļetes lētākas, negribējās gaidīt.

Image

Par laimi iepriekšējā naktī sanāca CS sarunāt hostu, kurš pats mums pieteicās. Tādēļ Helsinkos atradām vietiņu, kur pasēdēt un pagaidīt mūsu hostu. Beidzot sanāca arī giču izvilkt un pastrinkšķināt…

Image

Tad atnāca mūsu hosts un aizveda uz savu dzīvoklīti, izvadāja pa Helsinkiem, pabaroja, iemācīja turku spēli, kas līdzīga zolei un vēl nākamajā rītā pirms darba izveda ārā no Helsinkiem, Tiešām fantastisks cilvēks, liels paldies viņam par palīdzību! Zemāk pāris bildes:

Image

Image

Image

Un tad arī sākās stopēšanas laiks! Ā tomēr vēl nē, aizmirsu pastāstīt, ka tajā vietā, kur izkāpām, pie mums pienāca tāds ap 65-75 gadus vecs soms, kurš kā reiz esot apbraucis apkārt pasaules, laba zīme, ne? Kā izrādījās, zīme labu labā un somi ir ļoti atsaucīgi, ja neņem stopētāju, tad māj ar rokām vai rāda, ka griezīsies prom. Tā nu diezgan ātri tikām uz priekšu un speciāli izvēlējāmies braukt pa mazākiem ceļiem, lai ir interesantāk. Pirmajā dienā tikām līdz pilsētai Forssa un gulējām teltī, mežā, netālu no šosejas:

Image

Un kempingojot secinājām, ka labākā doma bija nopirkt ceļojumu gāzes balonu un degli, jo vietās, kur nevar kurināt ugunskuru, tās lietas, tā noder! Līdz ar to varējām ieēst siltu roltoniņu un iet gulēt, lai gan īsti negribējās, jo jau šeit vrēja manīt, ka polārais loks nav tālu un tumsu tā arī nesagaidījām. Arī brokastīs varējām dabūt kaut ko siltu, līdz ar to otrā diena iesākās ļoti labi!

Image

Tātad otrā diena stopējot ir klāt un mums veicas ļoti labi, nostopējam kopā 5 mašīnas un tikām līdz pilsētai Pori, kas ir kā reiz puse no mana uzvārda. Pilsēta skaista, izgājām caur centram, japāņu atskaiti ar fočenēm sataisījām un devāmies naktsvieas meklējumos, sāka smidzināt, bet mums palaimējās atrast mazā bērzu pudurī ideālu vietu gulēšanai, tad nu ātras vakariņas ar ceptu speķi un teltī gulēt. Uzreiz pēc tam lietus pastiprinājās, bet mums par to nekas, telts ļoti labi izturēja lietusgāzi.

Image

Un klāt ir arī svētdiena, kad stopēt bija ļoti interesanti. Sākām savu uzdevumu ap 12iem un diezgan ātri apstājās auto ar 2 tantiņām tajā, kas brauca apraudzīt savu slimo māti, kad viņas uzzināja, ka mēs braucam apkārt pasaulei, viņas izdomāja, ka mamma var pagaidīt un plānoto 15 km vietā aizveda mūs ap 60 km. Tad ar otro nostopēto auto tikām līdz Vāsai, bet tajā brauca 3 īsteni kristieši, liekas no Vasarsvētku draudzes, kas neviens nerunāja angliski, bet 86 gadīgā tantiņa normāli runāja vāciski, tad nu varēju atsvaidzināt savas zināšanas vācu valodā un izrunāties par Jēzu. Lai vai kā, cilvēki bija ļoti ļoti jauki, kad uzdāvinājām viņiem LV karoga lentītes, viens no viņiem uzdāvināja mums sausiņus, bet mūsu šofere no veikala atnesa banānus, saldējumu, picu un piedāvāja mums naudu, no kuras mēs gan atteicāmies, jo tāpat jau diena bija izdevusies un kaut kā nelikās tas viss ētiski. Apskatījām Vāsu un centāmies paralēli kko izdomāt ar palikšanu šeit. Bet diemžēl visi varianti caur paziņām atkrita, tāpēc bez cerībām kaut ko saorganizēt uzrakstījām CS un 10 min laikā viss notikās. Tagad esam Vāsas centrā, mazā dzīvoklī un baudam sadzīviskos labumus – siltu ūdeni un internetu 🙂 Rīt apmaiņā par naktsmājām, jāizved pastaigā sunītis… Turpinājums par Somiju vēl sekos, jo līdz Rovaniemi vēl gabals…

Image

P.S. Tagad ir gandrīz 1 naktī un saņēmām SMS ar piedāvājumu no CS nakšņot Vāsā, ja mums nav kur… Nu superīgi tie somi ir!

Kāda atziņa arī:

Somas kļūst pasmagas, nu man, ne Lindai, viņa fiziski ir labāk sagatavota par mani…

Ja būtu pieejama duša, tad es tikai pa mežiem vien kempingotu.

Ārzemēs, t.i. Somijā un Igaunijā cilvēki var būt laimīgi, jo viņiem TV iet tikai subtitri, nav neviena tulkota raidījuma vai filmas. Ideāli, lai mācītos kaut vai angļu valodu.

Ūdens Somijas benzīntankos ļoti garšīgs! Veikalā nopērkams tikai dārgs (1.15 eiro) un negaršīgs ūdens.

Līdz nākamai reizei vi nu Oulu vai Rovaniemi!

Advertisements
 

One Response to “Somija”

  1. Linda Says:

    Labākā lasāmviela ever! Bučas!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s