poriec

A trip around the world

Diena Nr. 1 June 12, 2012

Filed under: Ceļojums — poriec @ 9:15 am

Man nepatīk plāni. Veidot plānus, domāt ko darīt tad un kā rīkoties tajā situācijā… Šādos gadījumos es parasti saceros un ja kaut kas neizdodas, tad ir liela cemme un diena ir sabojāta. Līdz ar to stopēšana ir ideālais risinājums, jo nekad nevr zināt kur būs jāceļ telts, vai ko satiksi ceļā.

1. ceļojuma diena pilnībā atbilda mūsu ceļojuma garam – ar mazu haosu un pilnīgu plānošanas trūkumu. Vēl iepriekšējā naktī pamainījās pirmās dienas galamērķis. Tartu tika pārcelts uz otro dienu, bet pirmajā dienā izdomājām apciemot Johanu , kurš dzīvo Viru. Pirmās denas rītā palika skaidrs, ka Rīga un Latvija mūs negrib laist projām stopējot, jo sarīkoja nopietnu lietusgāzi gandrīz vai visas dienas garumā. Līdz ar to plānotais starta laiks 10.00 aši tika pārcelts uz 13.10, nomainīts tika arī transporta veids. Izvēle krita uz vilcienu līdz pat Valgai un tālāk gan stopējot.

Vilciens, liekas, ir lētākais un ērtākais transporta veids, protams, ja tiek nopirkta tikai viena biļete turpceļam. Mūsu gadījumā 10 min pirms vilciena atiešanas tika konstatēts, ka nopirktās vilciena biļetes ir mistiski izgaisušas no manām kabatām un visdrīzākais ir nonākušas WC papīrgrozā. Sekoja traks skrējiens uz WC visā ekipējumā, rakšanās pa miskasti un apskaidrība, ka tas viss velti, biļetes ir pazudušas. Tad nu neko, pirkām jaunas biļetes un lētais, ekonomiskais vilciens pēkšņi kļuva par ļoti dārgu prieku…

Izkāpjot galastacijā Valgā par laimi lietus nelija, līdz ar to gājām meklēt vietu kur sākt stopēt. GPS uzrādīja, ka pagrieziens no Valgas Tartu šosejas uz Viru nav tālu, tāpēc nolēmām iet kājām. Tā izrādījās kļūda, jo pagrieziens izrādījās tikai pēc aptuveni 12 km. Bet vismaz labums šajā visā bija tas, ka varējām pārbaudīt cik ērti ir iet ar visu ekipējumu, kā arī piemērot somu lences mūsu ērtībai.

Tikām veiksmīgi līdz pagriezienam, sākām stopēt un ar 3 mašīnām nobraucām aptuveni 20 km, pēdējais nostopētais auto brauca vien 3 km mums vajadzīgajā virzienā. Sāka līt diezgan spēcīgs lietus un mūsu igauņu draugs Johans, sarunāja kādu draugu un atbrauca mums pretī, jo sāka jau satumst un mēs bijām vēl 40 km no Viru. Turpmākais vakars jau izvērtās patīkams – vakariņas, alus un

sarunas līdz pat 3 naktī.

Zemāk bildes no pirmās dienas:

1. Pie dārgā vilciena uz Valgu

2. Abi pozējam ceļā uz pagriezienu uz Viru

3. Možuma atgūšanai ermoņiku paraugdemonstrējums

4. Gaidot Johanu

5. Šis rīts ar Lotes laizīšanos

6. Puķu bērns Johans un ceļotāji

Advertisements
 

6 Responses to “Diena Nr. 1”

  1. gaida Says:

    Nu lai jums veicas arī tālāk tik pat smaidīgi:)))

  2. agnese Says:

    Sekošu cītīgi jūsu ceļojumam līdzi, tā kā raksti un stāsti daudz. Tiekamies kaut kur pasaulē. 🙂

  3. Māšuks linduks Says:

    Un kur tad t-krekls, ko solījies vilkt pirmajā dienā…. vai tik neglabāsi atgriešanās dienai…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s