poriec

A trip around the world

backpacking pasaulē May 22, 2012

Filed under: Gatavošanās — poriec @ 4:20 pm

Protams nevienam nav svešs mugursomnieks un arī Rīgā viņi ir redzēti pa pilnam. Tā kā teorētiski arī es pēc pāris nedēļām tāds skaitīšos interneta dzīlēs meklēju šīs kustības tendences un iespējamos galamērķus. Kā izrādās ir tikai daži daudz maz spēcīgāki blogeri, kas regulāri raksta un darās, bet ne to, kas latvju bāleliņu interesētu.

Galvenokārt viņu izpratnē (dominē USA, UK un AUS blogeri) backpacking ir došanās no valsts uz valsti, no pilsētas uz pilsētu, apskatot tūrisma ceļvežos ierakstītās īpašās vietas, pasēžot bārā un maksimums pēc pāris nedēļām mainot valsti un sākot no sākuma. Nav brīnums, ka diezgan liela problēma ir ta, ka šāda izklaide apnīk un daudzi brauc mājās. Tas drīzāk izklausās pēc darba!

Ak jā aizmirsu pateikt pašu galveno. Viņu ceļojums nav iedomājams bez naudas! Tā ceļot neesot reāli pat ar ievelkam dziļi elpu – 10 000 dolāru gadā, vislabāk esot ap 20 000 dolāru un tad var uz gadu pazust. Protams, ja ceļo no pilsētas uz pilsētu lidmašīnā vai sliktākais ar vilcienu vai autobusu, dzīvo viesnīcās un ēd tikai restorānos kafejnīcās tad arī man diez vai ilgāk par pāris mēnešiem tas patiktu, pārāk liels budžets un pārāk garlaicīgi.

Skaidrs, ka daudziem arī šādi patiktu ceļot, bet manuprāt šādi ceļojot tu neko ceļā tā pa īstam neredzi. Katrā valstī tu redzi tikai tūristam domāto, bet parasto tautu pat nesatiec, kāda tad jēga braukt kaut kur, skaties tad labāk katru dienu no cita leņķa uz doma baznīcu.

Manuprāt, ja ceļo, tad ir jāredz ne tikai celtnes un daba, bet arī cilvēki, kuri tur mīt, tāpēc es noteikti maksimāli centīšos atrast couchsurfing hostus, kā arī mēģināšu atrast brīvprātīgo darbu caur helpx, jo vietējie pilnīgi noteikti zinās gan skaistākās celtnes, gan neaizmirstamākos dabasskatus.

Advertisements
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s